Armacell'in Türkiye yatırımı

Dünya devi Armacell Türkiye'nin genç yıldızı Oneflex'e yatırım yapmayı tercih etti

ArmacellEkipman yalıtım piyasasına ilişkin esnek yalıtım köpüklerinde bir dünya lideri ve ayrıca tasarımı yapılmış köpüklerde önde gelen tedarikçilerinden olan Armacell, Türk yalıtım malzemeleri imalatçısı OneFlex’i (Das Yalıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) satın almıştır. Bu alım, şirketin daha önce bir yerli lisans ile temsil edildiği Türkiye’deki Armacell konumunu güçlendirmektedir.

Bu, aynı zamanda da, Armacell’in etki alanını, Ortadoğu bölgeleri genelinde yer alan ülkelere de yaymaktadır. Bu yatırım, esnek yalıtım malzemeleri ve tasarlanmış köpüklere ilişkin pazardaki küresel liderliğini korumak için Armacell’in enternasyonalizasyon stratejinin tutarlı bir şekilde oturtulmasında başka bir adımı yansıtmaktadır.

Armacell International S.A.-nın İcra Kurulu Başkanı (CEO) Sayın Patrick Mathieu’nün açıklamasına göre “OneFlex’in ürün aralığı – elastomer esaslı borular ve levhalarla birlikte – Gelişmiş Yalıtım bölümündeki portföyümüze çok iyi uyum sağlamakta ve ürün kapasitelerimizi ise, önemli ölçüde zenginleştirmektedir.”  Konuşmasına devamla “Bu satın alma ile birlikte, Armacell gerçekten de,  dünya genelinde bir farklılık yarattığını göstermektedir. Bizler, bu mükemmel temeli, gelecek-dönem hedefine odaklı pazarlara coğrafik olarak erişmemizi daha da genişletmek için kullanacağız. OneFlex, bölge genelinde çok iyi şekilde kurulmuş bulunan, çok profesyonel bir üretim platformu ve deneyimli yönetim ekibi olan bir dağıtım ağına sahip bulunmaktadır. Gelecek dönemde, Türkiye, esnek yalıtım malzemelerini maliyet etkin bir şekilde, Ortadoğu, Afrika ve Güneydoğu Avrupa geneline ihraç etmek açısından bir köprübaşı görevi görecektir.” demiştir.

Merkez ofisleri İstanbul’da ve üretim ve üretim birimi ise Bursa’da olan OneFlex, esnek, kapalı-hücre elastomerik yalıtım malzemelerini esas alan inşaat teknolojisinin üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmaktadır. Şirket, aynı isim altındaki markası ile ülke genelinde isim yapmayı başarmıştır. OneFlex, 2014 yılında 26 milyon TL’den daha fazla bir gelir elde etmiştir.

Ortadoğu, Afrika ve Güneydoğu Avrupa’da – ve özellikle de Türkiye’deki- yalıtım malzemeleri pazarı, artan büyüme oranları ile karakterize edilmektedir. Armacell ile OneFlex’in güçlü Pazar konumlarını muhafaza ettikleri esnek yalıtım malzemeleri segmentindeki talep devamlılık ve sürdürülebilirlik arz eden büyümeyi işaret etmektedir.

Armacell hakkında: Armacell, ekipman yalıtım piyasası ile ilgili esnek yalıtım köpüklerinde bir dünya lideridir ve tasarlanmış köpüklerin önde gelen bir tedarikçisidir. 2013 yılında, dünya genelindeki 2.200’den fazla çalışana sahip olan şirket, 415.7 Euro tutarında bir net satış geliri sağlamıştır. Dört anakarada bulunan 14 ülkedeki 21 imalat tesisi ile, Armacell bir enternasyonalizasyon stratejisi izlemektedir. Şirket, iki iş kolunda faaliyette bulunmaktadır: Geliştirilmiş Yalıtım faaliyeti/işi, mekanik ekipmanın yalıtımına ilişkin esnek yalıtım köpük ürünlerini geliştirmektedir. Tasarlanmış Köpük faaliyeti, son pazarların geniş bir aralığında kullanılmak üzere hafif köpükleri üretmekte ve pazarlamaktadır.

Armacell’in ileri-teknolojiye sahip yalıtım ürünleri, küresel enerji etkinlik ve verimliliğini artırmakta ve Empire State Binası ve Uluslararası Uzay İstasyonu da dahil olmak üzere, birçok yüksek kaliteli ve önde gelen tesislerde kullanılmış bulunmaktadır. Bunlar, günlük yaşamın bütünleyici bir parçasıdır: ısı yalıtımının ötesinde, Armacell ürünleri, rüzgar tribün kanatlarının temel komponentleri olarak ve modern otomobil modellerinin bir çeşitliliği içinde, akustik yalıtım olarak,  conta ve salmastra olarak kullanılmaktadır.

www.armacell.com web sitesinden Armacell konusunda daha fazla bilgi edinebilmeniz mümkündür.

Contact Information

ARMACELL YALITIM A.Ş.
 
Istanbul Office
Halkalı Merkez Mah. Basın Ekspres Yolu
Capital Tower No. 9 Kat 3 Ofis 29
Küçükçekmece / İSTANBUL - TR
Phone: +90 . 212 603 6860 / +90 . 212 693 6864 / +90 . 530 140 3142
Fax: +90 . 212 603 6861

Factory
Barakfakih Mah. Barakfakih Sanayi Bölgesi 16.Cadde No:13 - 16450 Kestel - Bursa / TR
Phone: +90 . 224 411 1762 - 63 Fax: +90 . 224 411 1764